Op maandag 6 juli j.l. stelden wij de door ons gefokte merrie Brinn Mansolein voor op de stamboekkeuring van het Selle Français gehouden in Lure. Brinn Mansolein is een dochter van de Galoubet A-zoon Kaloubet D’Tourelle, uit de KWPN merrie Silexa afstammend van Calvados uit een Pion Premier moeder.
De pas vierjarige Brinn Mansolein werd door ons zelf voorgesteld, samen met haar eerste veulen, Daloubet Mansolein Z, een zoon van De Flor 111 Z.
Omdat Brinn Mansolein afkomstig is van een KWPN moeder, moest ze voorgesteld worden in de rubriek voor Buitenlandse fokmerries, een rubriek die speciaal voor ons was toegevoegd tijdens deze keuring. Brinn Mansolein presenteerde zich goed. Ook al was dit haar allereerste keer dat ze mee van huis was. Ze scoorde goed op zowel haar exterieur als op haar beweging. Op de meeste onderdelen van het exterieur kreeg ze een waardering van 75 %. Op de beweging aan de hand scoorde ze ook een nette 70 %. Ook de afgehele score kwam op bijna 75 % uit. Dit in samenwerking met haar uitmuntende moederlijn, behaalde Brinn Mansolein hiermee het predicaat “Excellente”. Dit is het één na hoogste predicaat wat te behalen valt op de keuringen in Frankrijk!
We zijn uiteraard heel trots op onze merrie. Ook was de jury zeer gecharmeerd van haar veulen, maar die mocht helaas niet officieel gekeurd worden, omdat deze inschreven staat bij Zangersheide.
Copyright Haras Mansolein | Realisatie: Horsedesign.nl