Op zaterdag 05 juli vond de veulenkeuring va France Dressage, plaats bij Haras Mansolein. In de ochtend was er de jury stage, waarbij reeds gecertificeerde juryleden bijscholing kregen en kandidaat juryleden hun opleiding vervolgde. Ook geïnteresseerde fokkers waren welkom om deel te nemen aan deze zeer informatieve presentatie over exterieur en beweging van zowel de dressuurveulens, alsmede en 2 en 3 jarige dressuurpaarden. Alles onder begeleiding van de vooraanstaande Franse juryleden Didier Dupeyrat en Pierre Henriot.
Na een zeer informatieve ochtend, was er in de middag een presentatie van en enkele 2 en 3 jarige paarden, gevolgd door de veulenkeuring.
De onbetwiste kampioen werd het slechts 1 maand oude hengstveulen Pernod Mansolein. Een zoon van Sarai L uit de in Frankrijk Elite verklaarde merrie Lolalieny B afstammend van Chagall D&R en Oramé.
Pernod Mansolein behaalde een score van 8,5 voor draf, 9,5 voor galop en een 9 voor stap. Met meerdere malen een 9 voor exterieur kwam hij uit op een topscore van 87,88% en heeft tot nu toe de hoogste score gehad van alle keuring gehouden van Franse Dressage door heel Frankrijk heen!
Uiteraard werd hij hiermee gekwalificeerd voor de Nationale Kampioenschappen.
De jury roomde dit veulen over zijn kracht en balans, de enorme afdruk waarmee hij draaft en galoppeert. Hij heeft geen snelheid nodig om spectaculaire van de grond af te bewegen en raakt op geen enkele moment zijn balans kwijt. Ook in stap wist hij te overtuigen, altijd in het ritme, zeer goed door het lijf heen met veel overstap en altijd loepzuiver!
Reserve kampioen werd het merrieveulen Promesse Mansolein, ook een nakomeling van Sarai L ! Nu uit de in Frankrijk Excellent verklaar merrie Orin Mansolein van United en Democraat.
Dit zeer chique merrieveulen scoorde een 8 voor draf een 7,8 voor de galop en een 9 voor haar stap. Daarnaast behaalde ze meerdere malen een 9 voor haar exterieur. Hiermee kwam ze uit op een score van 83,85%. Dit veulen heeft laten zien over veel kwaliteit te beschikken. Een zuivere stap die goed door het lijf is, waarbij ze makkelijk de ruimte pakt. Een draf met veel elasticiteit en afdruk en een goede galop. De galop had hoger kunnen scoren, maar door omstandigheden kwam die niet zo goed uit de bus als dat ze zou kunnen, aldus de juryleden.
Ook Promesse Mansolein werd hiermee gekwalificeerd voor de Nationale Kampioenschappen.
Derde werd Pjethra Masolein, een merrieveulen van Pjethro uit de in Frankrijk Excellent verklaar merrie Ike Fleur Mansolein die bij het KWPN het predicaat Sport (Dr.) gehaalde. Zij stamt af van Superio uit een Tango maal Flemmingh moeder.
Pjethra Mansolein overtuigde de juryleden zeer met haar sterke exterieur. Een merrieveulen met een opvallende sterke boven, die beloond werd met een 9 en een zeer sterke achterhand. Voor de draf behaalde ze een 8,2, de galop kreeg een 7,8 en voor de stap kreeg ze een 7. Hiermee kwam ze uit op een totaal van 81,10% en hiermee gekwalificeerd ze zich voor de Nationale Kampioenschappen.

Vierde werd Prima Donna Mansolein, een merrieveulen van Denver US uit de in Frankrijk Elite verklaarde Jovanna Mansolein van Everdale maal Tango. Prima Donna Mansolein was wellicht qua groei op dit moment niet op haar best, maar liet toch zien kwaliteiten te hebben. Ze scoorde een 7,8 voor haar darf en stap een een 8,2 voor haar galop. Met verder onder andere een 9 voor haar achterhand en voor haar uitstraling. Hiermee kwam ze uit op een totaal score van 80,35% en hiermee gekwalificeerd ook zij zich voor de Nationale Kampioenschappen.
Vijfde werd Perfect Gift Mansolein. Deze zoon van For Ferrero uit de in Frankrijk Excellent verklaarde merrie Hobalia van Arlando maal Gribaldi behaald een 8 voor zijn draf, een 7,8 voor zijn galop en een 8 voor zijn stap. Hiermee kwam hij uit op een score van 78,98% en werd ook hij hiermee gekwalificeerd voor de Nationale Kampioenschappen.
Zesde werd Paradox Mansolein. Een zoon van Powerbank uit de Ster en in Frankrijk Elite verklaarde merrie Lots of Love van Grand Galaxie Win en Landtzaner. Paradox Mansolein behaalde een 8,5 voor zowel zijn draf als galop en een 7 voor zijn stap. Zijn eindscore kwam uit op 77,80% en ook hij kwalificeerde zich voor de Nationale Kampioenschappen.
Zevende werd Pasha Mansolein. Dochter van Pina Colada uit de in Frankrijk Excellent verklaarde merrie Regina B afstammend van Sunny Boy x Rubinstein I. Pasha Mansolein behaalde een 7,7 voor haar draf en galop en een 7,5 voor haar stap. En kwam uit op een totaalscore van 76,03% en kwalificeerde zich voor de Nationale Kampioenschappen. De juryleden waren het er duidelijk over eens dat de kwaliteiten van Pasha Mansolein hoger liggen dan de punten die vandaag gegeven konden worden en waren dan ook zeer optimistisch over haar verdere sportieve kwaliteiten voor de toekomst.
—
Copyright Haras Mansolein | Realisatie: Horsedesign.nl